لوگو آوند انرژی

راهکارها

راهکارهای اعلام و اطفای حریق شامل مجموعه‌ای از تدابیر و تجهیزات می‌شوند که هدف آنها افزایش ایمنی ساختمان‌ها و حفاظت از افراد و اموال آنهاست. این موارد شامل نصب آژیرها، دتکتورهای دود، و سیستم‌های اعلام حریق، آموزش به ساکنان در استفاده از وسایل اطفاء حریق مانند آب، اسپری اطفاء حریق و غیره می شود. نصب، حفظ و نگهداری سیستم اعلام و خطوط اطفای حریق، و آموزش رفتارهای ایمنی از دیگر تدابیر مؤثر هستند. این راهکارها به هماهنگی با یکدیگر، ایمنی ساختمان و افراد را در مواجهه با حریق ارتقاء می‌دهند.

 
راهکارها

راهکارهای اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق هوشمند برای اطلاع رسانی در شرایط اولیه تشکیل حریق طراحی شده و متناسب با نیازمندی مکان ها می توان یکی از سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر، متعارف و بی سیم انتخاب نمود

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

راهکارهای اطفای حریق آبی

آب به‌عنوان راهکار اساسی اطفای حریق، با خنک‌سازی سطح آتش و خنک‌کنندگی سریع به صورت فوری عمل می کند. از این گذشته با هزینه مقرون به صرفه و دسترسی آسان به منابع، این روش جزء انتخاب‌های مهم برای کنترل حریق محسوب می‌شود.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

ادوات اطفای حریق آبی

سیستم اطفاء حریق آبی یک سامانه گسترده و یکپارچه است که از ادوات مختلفی برای حفاظت از محیط در برابر خطرات حریق استفاده می‌کند که هر کدام از این ادوات نقش کلیدی در ترکیب سیستم دارند و نیازمند دقت در انتخاب محصول هستند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

راهکارهای نظارتی در سیستم اطفای حریق

سیستم‌های اطفای حریق معمولاً شامل ادوات نظارتی هستند که به عنوان ابزارهایی برای مانیتورینگ و کنترل عملکرد سیستم استفاده می‌شوند. این ادوات نظارتی به منظور اطمینان از صحت و کارایی سیستم اطفای حریق استفاده شده و دیتاها را به صورت لحظه ای برای سیستم کنترل حریق ارسال می کنند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

راهکارهای تامین آب اطفای حریق

پمپ اطفای حریق را می توان یکی از اصلی ترین تجهیزات اطفای حریق آبی برشمرد که شامل انواع پمپ است که وابسته به نوع کاربری، وظیفه ارسال آب به درون سیستم اطفاء حریق را در یک بازه زمانی خاص و با توجه به برنامه مشخص دارد.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

راهکارهای اطفای حریق گازی

شامل استفاده از طیف وسیعی از گازها و روش های مختلف است. از این راهکارها به عنوان راه حلی کارآمد و بدون خسارت برای محیط در مقابل حریق‌های الکتریکی یا حساس به آب استفاده می شود که تضمین‌کننده امنیت و حفاظت مطلوب می‌باشد.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

در این روش مدرن تشخیص‌ دهنده ها از فناوری پیشرفته به ‌طور مداوم نمونه‌های هوا را برای شناسایی دود یا ترکیبات احتراقی تحت تجزیه و تحلیل قرار می‌دهند. این تشخیص‌ دهنده ها از یک شبکه لوله‌ها و یک واحد تشخیص مرکزی تشکیل شده‌اند. لوله‌ها نمونه‌های هوا را از مناطق مختلف جذب می‌کنند و واحد تشخیص نمونه‌ها را برای حضور ذرات دود تحلیل می‌کند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

تشخیص دیداری

این سیستم‌ها معمولاً از دوربین‌های حرارتی و دوربین‌های معمولی برای ضبط تصاویر در شرایط مختلف یک محیط استفاده می‌کنند و با تجزیه و تحلیل تصاویر، تغییرات دما و ویژگی‌های مشخص دیگر در محیط هایی که شعله آتش زودتر از دود آشکار می شود، تشخیص حریق یا نشت دود و گاز را انجام می‌دهند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

تشخیص خطی

در سیستم تشخیص خطی، کابل‌ها و دتکتورهای به ترتیب حساس به تغییرات دما و دود در سراسر محیط نصب می‌شوند. هنگامی که در هر نقطه تغییرات حرارتی یا دودی اتفاق می‌افتد، سیستم تشخیص خطی این تغییرات را به‌صورت لحظه‌ای رصد کرده و مکان دقیق حریق را تعیین می‌کند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

تشخیص گاز

سیستم تشخیص گازی بر اساس تجزیه و تحلیل تغییرات در ترکیب گازها و غلظت آنها در محیط عمل می‌کند. انواع حسگر در اطراف محیط نصب می‌شوند و به تشخیص هرگونه تغییر در غلظت گازها می‌پردازند. هنگامی که سیستم تغییرات غیرطبیعی را تشخیص می‌دهد، به‌صورت خودکار اعلام حریق را فعال می‌کند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

امنیت و ایمنی

سیستم‌های امنیت و ایمنی، نقش حیاتی در تأمین امنیت فیزیکی و مدیریت ریسک ایفا می‌کنند. این ابزارها با ارتقاء ارتباطات اضطراری، مدیریت دقیق تردد، نظارت بصری و تشخیص فعالیت‌های غیرمجاز، به افزایش سطح ایمنی در محیط‌های مختلف کمک می‌کنند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

مدیریت یکپارچه امنیت و ایمنی

سیستم مدیریت یکپارچه ایمنی و امنیت نرم‌افزاری حیاتی است که امکان مدیریت جامع سیستم‌های ایمنی و امنیتی را، از جمله اعلام حریق، پیجینگ اضطراری، کنترل تردد، نظارت تصویری و تشخیص متجاوز، به صورت یکپارچه فراهم می‌کند. این سیستم با جمع‌آوری و هماهنگ‌سازی اطلاعات، به بهبود کارایی و کاهش زمان واکنش به رویدادهای امنیتی کمک می‌کند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها

زیرساخت

در سیستم های اعلام و اطفای حریق، زیر ساخت به ترتیب شامل انواع کابل‌های اعلام حریق و‌ شبکه، لوله‌ها برای مسیردهی و انتقال سیالات و همینطور اتصالات برای متصل نمودن و ترکیب اجزاء اطفائ حریق می باشد. این عناصر با رعایت استانداردها و مقررات ایمنی، جهت اطمینان از عملکرد بهینه و ایمنی سیستم های آتش نشانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عملکرد

ویژگی

تاییدیه ها