لوگو آوند انرژی

لوله اطفای حریق Meide MECH

لوله اطفای حریق آبی Meide MECH در زمینه اطفای حریق، جایی که هر ثانیه اهمیت دارد، انتخاب بسیار حیاتی می باشد. یکی از اجزای ضروری که به علت کارآیی اثبات شده خود بسیار مهم می باشد، لوله‌های اطفای حریق آبی هستند که دارای نقش غیر قابل انکاری در این سیستم ها هستند.

لوله اطفای حریق آبی

ویژگی های لوله اطفای حریق Meide MECH

 • ساختار مستحکم و انعطاف‌پذیر: لوله‌ اطفای حریق یا لوله های مناسب برای مبارزه با حریق معمولاً از مواد قوی تهیه می‌شوند، اغلب از جنس فولاد کربنی یا فولاد گالوانیزه. این ساختار مستحکم، دوام و انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند که خصوصیات حیاتی در مواجهه با شرایط فوق‌العاده حریق هستند.
 • تنوع در پوشش‌ها:  لوله‌ اطفای حریق با انواع مختلفی از پوشش‌ها ارائه می‌شوند، از جمله سیاه، گالوانیزه و اپوکسی. این پوشش‌ها نه تنها جلوه زیبایی را افزایش می‌دهند بلکه مقاومت در برابر زنگ‌زدگی را فراهم کرده و عمر لوله‌ها را افزایش می‌دهند.
 • پایبندی به استانداردهای سختگیرانه: ساخت لوله‌ اطفای حریق با دقت و توجه به استانداردها و گواهینامه های سختگیرانه همراه است، به عنوان مثال ASTM A795. این گواهینامه یا استاندارد تضمین می‌کند که لوله‌ها به نیازهای لازم در ترکیب شیمیایی، ابعاد و عملکرد پاسخ دهند و در شرایط حیاتی و بحرانی قابل اطمینان و اعتماد هستند.
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
لوله های گالوانیزه پلامنکت | آوند انرژی

لوله اطفای حریق گالوانیزه

لوله‌ی‌ گالوانیزه اطفای حریق در واقع همان لوله‌ی‌ فولادی است که برای حفاظت در برابر خوردگی و آسیب‌پذیری، سطح آن را با فلز روی پوشش می‌دهند. پوشش گالوانیزه، طول عمر لوله را افزایش داده و همچنین مقاومت آن را در برابر خوردگی و رسوبات معدنی افزایش می‌دهد. لوله های گالوانیزه اطفای حریق مدت زیادی از مهم‌ترین اجزاء در خطوط آبرسانی بوده‌ و هستند. این نوع لوله‌ها براساس جنس و نوع فلز به دو دسته‌ی لوله‌ی گالوانیزه‌ی آهنی و فولادی تقسیم می‌شوند

قابلیت های لوله اطفای حریق Meide MECH

 • جزء حیاتی در سیستم‌های اطفای حریق: لوله‌ اطفای حریق نقش اساسی در ساخت سیستم‌های حفاظت در برابر حریق ایفا می‌کنند. آنها به انتقال بهینه آب یا عوامل خاموش‌کننده حریق به اجزاء مختلف از جمله اسپرینکلرها، استندپایپ‌ها و آبپاش‌های حریق کمک می‌کنند.
 • تنوع در اندازه و پوشش‌ها: لوله اطفای حریق آبی Meide MECH در اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف در دسترس هستند که به نیازهای متنوع پاسخ می‌دهد. همچنین، تنوع در پوشش‌ها امکان سفارشی‌سازی بر اساس شرایط محیطی خاص و نیازهای پروژه را فراهم می‌کند.
 • مقاومت در برابر فشار: طراحی شده برای تحمل فشارها و دماهای بالا، لوله‌ اطفای حریق آبی تضمین می‌کند که در لحظات حیاتی، جریان قابل اعتماد آب فراهم شود. این مقاومت برای مقابله و کنترل حریق بسیار اهمیت دارد.
لوله اطفای حریق آبی

لوله های گالوانیزه اطفای حریق Meide MECH

لوله های گالوانیزه لوله های فولادی هستند که برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی در یک پوشش محافظ روی (Zinc) فرو رفته اند. لوله های گالوانیزه (Galvanized Steel Pipe) معمولا با روش غوطه ور سازی گرم لوله های درز دار (Welded) تولید می گردند. گالوانیزه گرم یا همان Hot Deep Galvanized لوله در وان مذاب روی غوطه ور شده و پس از آن حرارت داده می شوند.  غالبا طول لوله های گالوانیزه 6 متر می باشد.

لوله های شرکت پلامنکت با بالاترین کیفیت متریال و فرآیند ساخت مدرن، از سایز ½ الی 12 اینچ تولید می شوند. لوله‌های گالوانیزه گرم، همانند لوله‌هایی که در استاندارد ASTM A795 مشخص شده‌اند، در سیستم‌های حفاظت از حریق به عنوان عناصر بسیار حیاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های گالوانیزه گرم خود، مناسب‌ترین گزینه برای کاربردهای اطفای حریق هستند.

 • مقاومت در برابر خوردگی: پوشش زینکی به عنوان یک لایه حفاظتی مؤثر در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی عمل می‌کند. این ویژگی در محیط‌های حاوی عوامل خوردگی و آب از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 • مقاومت در برابر حرارت: لوله‌های گالوانیزه گرم، به علت اضافه نمودن زینک در فرآیند گالوانیزه گرم، مقاومت به حرارت بیشتری پیدا می کنند. این ویژگی از اهمیت زیادی در برخورد با شرایط حرارتی آتش‌نشانی و حریق دارد.
 • مقاومت مکانیکی: لوله‌های استاندارد ASTM A795 با در نظر گرفتن ویژگی‌های مقاومت مکانیکی مناسب، در مقابل آسیب‌ها و ضربه‌های مختلف مقاومت دارند.
 • استفاده در سیستم‌های حفاظت از حریق: این لوله‌ها به دلیل ویژگی‌های مطلوب خود، به عنوان یک اجزای کلیدی در سیستم‌های حفاظت از حریق، مانند شبکه‌های اسپرینکلر، خطوط اطفاء حریق، و سایر اجزای مرتبط با حفاظت در برابر آتش و دود به کار می‌روند.

مشخصات فنی لوله اطفای حریق آبی Meide MECH

Schedule Nominal Size (inch) Outside Diameter (mm) Wall Thickness (mm) Mass of Black Tube Plain End (kg/m) Test Pressure Grade B (PSI)
40 1/2″ 21.3 2.77 1.27 700
3/4″ 26.7 2.87 1.69 700
1″ 33.4 3.38 2.5 700
1 1/4″ 42.2 3.56 3.39 1300
1 1/2″ 48.3 3.68 4.05 1300
2″ 60.3 3.91 5.44 2500
2 1/2″ 73 5.16 8.63 2500
3″ 88.9 5.49 11.29 2500
4″ 114.3 6.02 16.07 2210
5″ 141.3 6.55 21.77 1950
6″ 168.3 7.11 28.26 1780
8″ 219.1 8.18 42.55 1570
10″ 273 9.27 60.29 1430
 • این لوله ها در اندازه های “2/1 تا “10 تولید می شوند
 • قطر خارجی آنها از 21.3 میلی متر تا 273 میلی متر است
 • ضخامت دیواره انواع لوله های اطفای حریق آبی از 2.77 میلی متر تا 9.27 میلی متر است.
 • جرم لوله از 1.27 کیلوگرم بر متر تا 60.29 کیلوگرم بر متر هست.
 • تست فشار(گرید B ) از 700psi تا 1430psi انجام شده است
مزیت های لوله اطفای حریق آبی PLUMNECT | آوند انرژی

مزیت های لوله اطفای حریق Meide MECH

قابل اعتماد در شرایط اضطراری: لوله اطفای حریق آبی Meide MECH با دقت طراحی و آزمایش می‌شوند تا در شرایط اضطراری به بهترین نحو عمل کنند. پایبندی به استانداردها و روش‌های آزمایش دقیق، اطمینان از قابلیت اعتماد آنها در لحظات حیاتی را فراهم می‌کند. در اصل، هدف اصلی لوله های اطفای حریق آبی حفاظت از جان و مال است. با سرمایه‌گذاری در این لوله‌ها، شما به افزایش ایمنی ساکنان در داخل ساختمان و کاهش خسارات احتمالی ناشی از حریق کمک می‌کنید.

مقرون به صرفه | آوند انرژیراهکار اقتصادی درازمدت: اگرچه سرمایه‌گذاری اولیه ممکن است به نظر بیاید، اما مزایای درازمدت آن ارزش هزینه را فراتر می‌برد. دوام و نیازهای کم نگهداری این لوله‌ها، آنها را به یک راهکار اقتصادی درازمدت تبدیل می‌کند.

نتیجه گیری

در دنیای حفاظت در برابر حریق، اهمیت لوله اطفای حریق  Meide MECH نمی‌تواند به اندازه‌ای زیاد باشد. مزایا، توانمندی‌ها و نقش اساسی آنها در حفاظت از جان و مال، این لوله‌ها را به یک سرمایه بی‌نظیر تبدیل کرده است. با انتخاب این لوله‌ها، شما به دنبالی فعال برای اطمینان از ایمنی و تقویت سیستم مقاوم و قابل اعتماد در برابر حریق هستید. سرمایه‌گذاری در لوله‌های مبارزه با حریق نه تنها با استانداردهای ایمنی سازگار است، بلکه به حفاظت از آنچه که در برابر حوادث غیرمنتظره محافظت می‌شود، اشاره می‌کند

کاتالوگ ها

لوله و اتصالات