لوگو آوند انرژی

شیر پروانه ای با خروجی سیگنال

شیر پروانه ای با خروجی سیگنال  در صورت بسته بودن، امکان ارسال سیگنال به سایر تجهیزات اعلام حریق را دارد.

شیر پروانه ای با خروجی سیگنال

شیر پروانه ای Butterfly Valve

شیر پروانه ای در ابتدای زون های توزیع آب، به منظور قطع و وصل، جلوگیری از ضربات قوچ وکنترل جریان سیال مناسب می باشد‎. همچنین در صورت بسته بودن شیر امکان ارسال سیگنال به سایر تجهیزات اعلام حریق را دارد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

ارسال سیگنال شیر پروانه ای به تجهیزات اعلام حریق

در صورت بسته بودن شیر پروانه ای امکان ارسال سیگنال به سایر تجهیزات اعلام عریق وجود دارد. بنابراین به راحتی میتوان وضعیت شیرهای سیستم اطفای را از طریق پنل اعلام حریق خود، مشاهده کنید.

  • دارای تاییدیه UL و FM
  • مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران
  • دارای سایز های 2 تا 12 اینچ

شیر پروانه ای در سیستم های اطفای آبی اسپرینکلر

در سیستم های اطفای آبی اسپرینکلر از نوع تر، شیر پروانه ای (Butterfly Valve) استفاده می گردد. شیرهای پروانه ای یا باترفلای ولو ها جهت کنترل و یا قطع جریان آب استفاده می شود. موقعیت شیرهای آتش نشانی بایستی قابل نظارت باشد. به همین خاطر پیشنهاد می گردد از شیرها با امکان ارسال سیگنال استفاده گردد.
شیر های پروانه ای در اصطلاح شیر های ویفری نیز نامیده می شود که معمولا وظیفه کنترل آب را بر عهده دارند. در حقیقت این ولوها در سر خط خطوط تامین آب برای کنترل آب ورودی مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه عملکرد شیر پروانه ای

با گردش به اندازه یک چهارم دور یا 90 درجه، دیسک دایره ای شکل داخل ولو، باز و یا بسته می شود. این دیسک ها می توانند چدنی و یا پلاستیکی باشند.
شیرهای پروانه ای با جعبه دنده (Gear Box) نظارت کننده، دارای امکان نظارت بر موقعیت شیر (بسته یا باز بودن) هستند.. بدین طریق که عملکرد شیر توسط سیگنالی به پنل اعلام حریق ارسال می گردد.
شیر های پروانه ای در اصطلاح شیر های ویفری نیز نامیده می شود که معمولا وظیفه کنترل آب را بر عهده دارند. در حقیقت این ولوها در سر خط خطوط تامین آب برای کنترل آب ورودی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر پروانه ای آتش نشانی

بر اساس استاندارد NFPA در هر سیستم اطفای آبی اسپرینکلر بایستی حداقل یک شیر فهرست شده (دارای تاییدیه های معتبر جهانی از جمله UL و FM (وجود داشته باشد.
شیر پروانه ای ویفری (Wafer Type) معمولا بین دو فلنج متصل به لوله های ورودی و خروجی قرار میگرد و از این طریق محکم می شوند. یکی از مزیت های مهم این شیر را می توان به اتصال دهنده بین فلنج ها و شیر اشاره کرد که تمامی تنش های کششی وارده از سیستم لوله کشی را تحمل کرده و بدنه شیر همیشه در حالت فشار قرار دارد، تنش فشاری موجود در شیر با تنش کششی که در داخل بدنه شیر و به واسطه وجود سیال تحت فشار ایجاد می شود، تا حدی خنثی خواهد شد.