لوگو آوند انرژی

اسپرینکلر مخفی (Concealed Sprinkler) چیست؟

concealed sprinklerامروزه لزوم استفاده ازاسپرینکلر در انواع مختلف فضاها و برای انواع محیط ها با کاربری های متفاوت بر کسی پوشیده نیست. ولی از آنجاییکه وجود این تجهیز باعث تخریب زیبایی محیط می گردد، لازم است در محیط های لوکس از اسپرینکلر پنهان و یا مخفی استفاده گردد. اسپرینکلر های کانسیلد درون یک قاب مخصوص کار شده اند. این اسپرینکلرها به صورت عقب رفته نصب می گردند و قاب آنها هم سطح با سقف می باشد.

تفاوت اسپرینکلر مخفی و پایین زن چیست؟

دیده شده در بعضی از پروژه ها از اسپرینکلرهای پایین زن معمولی به علاوه یک قاب استفاده شده است. سوالی که در این میان مطرح می گردد اینست که آیا این روش در زمان وقوع حریق کارآمد می باشد یا خیر؟
با کمی تامل در خصوص نحوه عملکرد اسپرینکلرها در می یابیم که این روش اشتباه بوده و علاوه بر صرف هزینه بی مورد، جان و مال افراد را به مخاطره خواهد انداخت.

VK494 Cutaway Green Bulb

اسپرینکلر مخفی چگونه کار می کند؟

اسپرینکلر مخفی قالبا توسط یک پایه به قاب اسپرینکلر متصل می گردند. در زمان افزایش دما صفحه قاب جدا شده و اسپرینکلر به سمت پایین حرکت کرده و پس از تشخیص حرارت اقدام به انجام عملیات اطفا می نماید.

کاربرد اسپرینکلر مخفی

در فضاهایی که حفظ زیبایی اهمیت دارد از قبیل:
– محیط های لوکس
– هتل ها
– ساختمان های تجاری
– فرودگاه ها و غیره

اسپرینکلر مخفی

از طرفی هم می توان گفت که استفاده از این نوع اسپرینکلر هیچگونه محدودیتی ندارد. لذا استفاده از اسپرینکلر مخفی یکی از بهترین گزینه ها برای تمامی ساختمان هاییست که به زیبایی و لوکس بودن فضای خود اهمیت می دهند.
مشخصات اسپرینکلر مخفی (Concealed Sprinkler) شرکت Protector
– دارای تاییده های معتبر جهانی همچون UL و FM
– کیفیت بدنه بالا
– قیمت مناسب
– طراحی پایه و قاب با بالاترین قابلیت اطمینان

آخرین مقالات