لوگو آوند انرژی
مشخصات عاملین اطفای حریق پاک

چه عامل اطفای حریقی جهت حفاظت افراد، دارایی ها و محیط زیست مناسبند؟

 

سیستم های اطفای آتش مبتنی بر عاملین اطفای پاک به طور اساسی جهت محافظت از دارایی های غیر قابل جایگزینی و افراد در محیط تحت پوشش خود طراحی شده اند.
روش های اطفای میبتنی بر موارد شیمیایی (مایع ضد حریق 3M™ Novec™ 1230 و گازهای FM-200 و ECARO-25) و گازهای خنثی (PROINERT) که همگی برای محافظت از سرورها، مراکز دارای تجهیزات الکترونیکی، گالری آثار هنری، بایگانی و موارد دیگر ایده آل هستند.

آنها هیچ یک از آسیب هایی را که اغلب سیستم های آبپاش سقفی (اسپرینکلر) همراه دارند، ایجاد نمی کنند. از همه مهمتر، برای افراد و محیط زیست بی خطر هستند.
انواع عامل های اطفا کننده پاک
شرکت فایک (Fike) یکی از متنوع ترین و جامع ترین تولیدات را در حوزه عامل های اطفای پاک برای استفاده در محیط های تجاری و صنعتی دارد. سیستم های سرکوب آتش با عامل های پاک شامل موارد زیر است:

1- مایع ضد حریق 3M Novec
2- گاز FM-200
3- گاز ECARO-25
4- گاز خنثی PROINERT
1- مایع ضد حریق 3M Novec

این روش مناسب ترین و سازگار ترین روش از لحاظ محافظت از محیط زیست شیمیایی محسوب می گردد. با بکارگیری این روش آتش سوزی ها با حداقل خسارت و سریعترین پاکسازی پس از عملیات خاموش می گردند و این کار را با پتانسیل تخلیه ازن صفر و پتانسیل گرمایش جهانی انجام می دهد.
2- گاز FM-200
گاز FM200 پذیرفته شده ترین ماده شیمیایی در سطح جهان با بیشترین تعداد نصب در سراسر جهان در بین عوامل شیمیایی است.
3- گاز ECARO-25
سیستم های اطفای گاز ECARO-25 به میزان 10 درصد به ماده کمتری نسبت به گاز FM200 و 30 در صد کمتر نسبت به FK-5-1-12 نیاز دارد و این ماده را به یکی از مقرون به صرفه ترین مواد و پاکیزه ترین عامل ها تبدیل می کند.
4- گاز خنثی PROINERT
گاز خنثی Proinert به دو دلیل اصلی انعطاف پذیرترین گزینه های طراحی یک عامل پاک را ارائه می دهد:
1- گاز خنثی Proinert با فشار بسیار بیشتر و ثابتی نسبت به مواد شیمیایی عمل می کند.
2- از آنجا که گازهای خنثی در حالت گازی ذخیره می شوند، برخلاف مواد شیمیایی که به عنوان مایع ذخیره می شوند، ROINTER2 از بین رفتن حداقل اصطکاک در لوله در هنگام عبور از طریق شبکه لوله، امکان اجرای لوله های طولانی تر و گزینه های طراحی و جانمایی بیشتری را ارایه می دهد.

مزیت رقابتی شرکت Fike نسبت به رقبایش

بکارگیری فناوری بدون نشتی راپچر دیسک(Rupture Disk)

چرا Fike را برای نیازهای سرکوب عامل پاک خود انتخاب می کنید؟ فقط سیستم های عامل پاک Fike به فناوری اختصاصی دریچه ایمپولس مجهز شده اند.
با داشتن دیسک پارگی Axius با عملکرد معکوس Fike ، دریچه ضربه می تواند یک جریان کامل و بدون محدودیت عامل را هنگام تخلیه فراهم کند. این منجر به حداقل افت اصطکاک می شود و باعث می شود لوله های طولانی تر ، لوله های با قطر کوچکتر و قابلیت انعطاف پذیری بیشتر طراحی شوند.

آخرین مقالات