لوگو آوند انرژی
تجهیزات اطفای حریق

تجهیز اطفای حریق گازی FM200

جهت سرکوب سریع آتش سوزی، کاهش خسارات، صرفه جویی در فضای مورد نیاز جهت تجهیزات، سیستم اطفای حریق گازی FM200 انتخابی مناسب به شمار می آید. این سیستم اطفای حریق با نام تجاری FM-200 یا نام ژنریک HFC-227ea شناخته می شود که بر خلاف اسپرینکلر ها و سایر سیستم های اطفای حریق، پس ماندی باقی نمی گذارد و نیازی به نظافت پس از اطفاء ندارد.

تجهیزاطفای حریق آبی و پمپ ها

روش های اطفای آبی از متداول ترین راهکارهای مقابله با حریق در مراکز صنعتی و ساختمان ها به شمار می آید. سیستم های اطفای حریق آبی به طورکلی شامل مجموعه کاملی از ادوات از قبیل پمپ های مخصوص اطفای حریق، نازل، اسپرینکلر و تجهیزات نظارتی می باشد

تجهیز اطفای حریق (PROINERT2 (INERT GAS

اطفای حریق به این روش راهکاری امن و مناسب، بدون اثر مخرب بر محیط است. به دلیل استفاده از روش منحصر بفرد شیرهای تولیدی کمپانی Fike عامل اطفای PROINERT2  با فشاری ثابت (جهت جلوگیری از اثرات مخرب در زمان عملکرد) وارد فضای تحت حفاظت خود می شود.

سیستم های اطفای حریق CO2

سیستم های اطفای حریق دی اکسیدکربن کمپانی Fike جهت حفاظت اموال از طریق کنترل پنل های هوشمند به سرعت حریق را شناسایی و اقدام به اطفا می نمایند.

فلوسوئیچ

 آشکارسازهاى Flow switch جریان آب در انواع سایز ها براى سیستم هاى مختلف در دسترس هستند. لوله با سایزهاى 2 تا 8 اینچ را براى کاربرى هاى تجارى و یک تاخیر زمان مکانیکى را جهت WFD همچنین لوله و اتصالات یک اینچى مناسب ساختمان هاى مسکونى را در اختیار قرارمى دهد.

اسپرینکلر Protector

از این اسپرینکلرها می توان در اماکن با کاربری های متفاوت مانند مجتمع های تجا ری و اداری، هتل ها، مجتمع های تفریحی و گردشگری، بیمارستان، مجتمع های مسکونی و … استفاده کرد. دستورالعمل های نصب، کاربرد و طراحی اسپرینکلر، مطابق با استانداردهای NFPA (کد NFPA 13) ارائه شده است.

پنل اطفای حریق متعارف 1X-X3

 این پنل ها اغلب دارای دو و یا سه زون سیستم اعلام حریق متعارف بوده بطوریکه استراتژی فعال سازی بخش اطفای حریق در آنها استفاده از روش Double Knock روی دو زون از زون های اعلام حریق پنل می باشد.

سیستم های اطفای حریق Water Mist

این سیستم ها جهت انجام عمل اطفا از پاشش ذرات بسیار ریز آب استفاده می نمایند. ریزش قطرات بسیار ریز آب این امکان را فراهم می آورد که ذرات غبار مانند آب برای کنترل، سرکوب و یا خاموش کردن آتش عمل کند

آخرین مقالات