لوگو آوند انرژی
پیاده‌سازی راهکار نوین در انبار دیجی کالا

 راهکار نوین سامانه های اعلام حریق در انبار جدید دیجی کالا

اجرا و پیاده سازی آخرین نسل سیستم های اعلام حریق در انبار جدید شرکت دیجی کالا در دو سوله و فضایی بالغ بر 70 هزار متر مربع صورت گرفته است. نظر به شرایط خاص و ارتفاع این سوله ها و همچنین حساسیت حفظ و حراست سرمایه های موجود در این انبار، نیاز به سیستمی با بالاترین قدرت و سرعت کشف احساس می شد.

پیاده‌سازی راهکار اطفای حریق در انبار دیجی کالا

 

 

چالش های موجود در این انبار

چرا در انبارها به یک روش متفاوت برای شناسایی دود نیاز است؟

ارتفاع زیاد سقف این سوله ها، وجود قفسه های طبقه بندی شده، حضور حجم زیاد کارتن جهت بسته بندی کالاها در این انبار باعث می شود، نتوان به سیستم های اعلام حریق متداول و معمولی اکتفا نمود. در اینجاست که لزوم حفظ و حراست از سرمایه های موجود، کارکنان و پرسنل تنها از طریق یک راهکار مناسب برآورده می شود.

شناسایی راهکار مناسب
طی بررسی های میدانی صورت گرفته در خصوص ریسک حریق، مطالعه مدل انتشار و رفتار دود، توسط کارشناسان کارفرما و مهندسین خبره آوند انرژی این نتیجه حاصل شد که روش های معمول و رایج پاسخگو نبوده و تنها راهکاری ویژه می تواند نیاز این فضاها را تامین نماید.
* مناسب ترین روش در انبارهایی با قفسه های طبقه بندی شده
نتیجه گیری
لذا می توان گفت تنها راه حل مطمئن و قابل اطمینان استفاده از راهکار نوین صنعتی و مانتوریگ و پردازش رفتار هوا و همچنین ترکیب این سیستم با سیستم های اعلام حریق بی سیم NX و سیستم های آدرس پذیر Aritech از قدرتمندترین سیستم های کمپانی معظم جنرال الکتریک بود که به یاری خداوند و تلاش شبانه روزی تیم فنی و مهندسی این مهم تحقق یافت. در ادامه نمونه هایی از گراف های پردازش دود موجود، آمده است.

پیاده‌سازی راهکار اطفای حریق در انبار

* امکان مطالعه رفتار دود موجود در فضا
* امکان تعریف سطوح تصمیم گیری و عملیاتی مختلف متناسب با امکانات موجود

مهم ترین مزایای این روش
• تشخیص دود بسیار سریع
• نصب و نگهداری آسان و قابل انعطاف
• حفظ قابلیت اطمینان و پایداری سیستم با وجود گرد و غبار و آلودگی های محیطی
• عملکرد عالی در فضاهای بزرگ و سالن های با سقف مرتفع

 

آخرین اخبار و رویدادها