لوگو آوند انرژی
سیستم اعلام حریق در کارتن سازی زاگرس

افتتاحیه سامانه اعلام حریق در صنایع کارتن و سلولز شهرک صنعتی شمس آباد

 

اجرا و پیاده سازی جدید ترین تکنولوژی و راهکار اعلام حریق مناسب فضاهای صنعتی، سوله ها و انبارها در شرایط محیطی خاص کارخانه کارتن سازی زاگرس واقع در شهرک صنعتی شمس آباد با حضور مدیریت عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد و همچنین مدیران صنایع و فعالان این شهرک افتتاح گردید. نظر به شرایط خاص و ریسک خطر پذیری بالا در این کارخانه و اهمیت حفظ و حراست سرمایه های موجود و عدم پاسخ گویی و عملکرد مناسب روش های تشخیص معمولی سبب شد تا مهندسین خبره آوند انرژی راهکاری با سرعت کشف بسیار بالا را در این محیط طراحی و پیاده سازی نمایند. در این نشست صمیمانه توضیحاتی در خصوص نحوه عملکرد، مزایا و ویژگی های این راهکار صنعتی توسط مدیر عامل، مدیر فروش و کارشناسان فنی مجموعه ارایه گردید.

 

چالش های موجود در این فضا
چرا در انبارها به یک روش متفاوت برای شناسایی دود نیاز است؟
در این انبارها به علت تراکم بالای مواد سوختنی و حضور حجم قابل توجهی از کارتن، وجود راهکاری با بالاترین سرعت کشف حریق در ابتدایی ترین لحظات وقوع اهمیت فراوان دارد.
شناسایی راهکار مناسب
طی بررسی های میدانی صورت گرفته در خصوص ریسک حریق، مطالعه مدل انتشار و رفتار دود، توسط کارشناسان کارفرما و مهندسین خبره آوند انرژی این نتیجه حاصل شد که روش های معمول و رایج پاسخگو نبوده و تنها راهکاری ویژه می تواند نیاز این فضاها را تامین نماید.

سیستم اعلام حریق در کارتن سازی زاگرس

نتیجه گیری
از آنجاییکه در اغلب محیط های صنعتی تجهیزات اعلام حریق با روش تشخیصی بصورت فرستنده-گیرنده پاسخگو نمی باشد، لذا تنها راهکار کارآمد و قابل اطمینان که در عین دقت، سرعت بسیار بالایی را نیز دارد، استفاده از سامانه های نسل جدید می باشد.

مهم ترین مزایای این روش
• تشخیص در لحظات اولیه
• دقت بسیار بالا
• سرعت بسیار بالا
• قابلیت تقکیک و تشخیص دود از گرد و غبار
• امکان تعریف تقویم کاری (تعریف روز کاری و تعطیل)
• امکان پردازش و بررسی رفتار دود

آخرین اخبار و رویدادها