لوگو آوند انرژی
رطوبت بالا دیگر مانعی برای کشف حریق نیست

رطوبت بالا دیگر مانعی برای کشف حریق نیست

محیط هایی با وجود رطوبت زیاد آب، همچون تصفیه خانه ها، مراکز بازیافت زباله و تولید کود، پارک های آبی و استخرهای شنا، سالن های پرورش آبزیان و آشپزخانه های بزرگ می توانند با دتکتورهای نمونه برداری هوا VESDA در مقابل حریق ایمن گردند. در این فضاها حفره های نمونه برداری هوا در محلی قرار می گیرند که تحت تاثیر شرایط منطقه قرار نگرفته، یا کمترین تاثیر را دریافت نمایند. همچنین می توان با قرار دادن رطوبت گیرها و خشک کننده ها در مسیر ورودی دتکتور از ورود ذرات آب و رطوبت به داخل محفظه دتکتور و بروز آسیب به چمبر آن جلوگیری به عمل آورد. در فضاهای نامبرده اغلب نیاز به شست و شوی تجهیزات و تاسیسات نیز می باشد که با کمک نرم افزار مدلسازی به راحتی می توان یک سیستم را با توجه به شرایط کامل محیطی و مشخصه های اصلی آن فضا به درستی شبیه سازی و بر اساس نیازهای موجود اقدام به طراحی و اجرا نمود.

 

رطوبت بالا دیگر مانعی

اقدام مناسب دیگر در این محیط ها بالا بردن مشخصات محفظه دتکتور است که یا با اضافه کردن یک محفظه و باکس امکان پذیر است و یا انتخاب دتکتور با محفظه قویتر که در این میان دتکتور VESDA VLI با دارا بودن IP66 گزینه ای مناسب محسوب می گردد.

رطوبت بالا دیگر مانعی برای کشف حریق نیست

 

شرکت Xtralis پیشگام تکنولوژی شناسایی دود سیگنال (ASD) با تجربه ای قریب به 30 سال، به عنوان بهترین در جهان شناخته شده است. محافظت از افراد، دارایی های غیرقابل جایگزینی و زیرساخت های مهم مأموریت این شرکت در شناخته ترین فضاهای جهان است. دتکتورهای VESDA از طریق مکش مداوم هوا به داخل شبکه لوله ای کارایی بالا را به ارمغان می آورند. هوای مکش شده توسط دستگاه از دو مرحله فیلتر عبور می کند. فیلتر اول گرد و غبار هوا را قبل از ورود به سنسور نوری دتکتور حذف می نماید. فیلتر دوم بسیار ریز مجددا اقدام به تسویه هوا جهت اطمینان از عدم آسیب به دتکتور می نماید. بعد از عبور هوا از فیلتر به سمت چمبر که شامل یک سنسور لیزری نوری است، هدایت می شود. در شرایط حضور دود، نور در محفظه چمبر منتشر می شود و بلافاصله توسط دستگاه شناسایی می گرد.

رطوبت بالا دیگر مانعی برای کشف حریق نیست

 

 

آخرین اخبار و رویدادها