لوگو آوند انرژی
دتکتورهای مکشی انتخاب جدی برای محیط های صنعتی

دتکتورهای مکشی انتخاب جدی برای محیط های صنعتی

طراحی، اجرا و راه اندازی یک سامانه اعلام حریق در یک محیط نیاز به بررسی دقیق نوع فعالیت در آن فضا، شرایط آب و هوایی، نحوه و میزان گردش هوا دارد. بدون بررسی دقیق رفتار دود در یک فضا، میزان گرد و غبار و آلودگی های موجود، طراحی یک سیستم اعلام حریق کارآمد تقریبا غیر ممکن است. در محیط های صنعتی و آلوده دتکتورهای مکشی لیزری با توانایی ارائه عملکرد پایدار در طول عمر مفید خود و استفاده از تکنولوژی تشخیص منحصربفرد بالاترین درجه پایداری آشکارساز را فراهم می کند. از مزایای دتکتورهای VESDA می توان به توانایی تنظیم آستانه های هشدار دقیق تر در فضاهای بسیار آلوده، در راستای محافظت بیشتر در برابر هشدارهای مزاحم اشاره نمود. در این راستا به تمهیداتی که شرکت Xtralis برای محیط های صنعتی در نظر گرفته است، اشاره کوتاه می شود.

– امکان طراحی و شبیه سازی فضای مورد نظر توسط نرم افزار به منظور بررسی دقیق رفتار دود در یک فضا، میزان گرد و غبار و آلودگی های موجود

– وجود فیلترهای دو مرحله جهت عدم ورود ذرات صنعتی به داخل تجهیز

– طراحی محفظه دتکتور تا IP66 مناسب فضاهای بسیار خشن

 

دتکتورهای مکشی انتخاب جدی برای محیط های صنعتی

شرکت Xtralis پیشگام تکنولوژی شناسایی دود سیگنال (ASD) با تجربه ای قریب به 30 سال، به عنوان بهترین در جهان شناخته شده است. محافظت از افراد، دارایی های غیرقابل جایگزینی و زیرساخت های مهم مأموریت این شرکت در شناخته ترین فضاهای جهان است. دتکتورهای VESDA از طریق مکش مداوم هوا به داخل شبکه لوله ای کارایی بالا را به ارمغان می آورند. هوای مکش شده توسط دستگاه از دو مرحله فیلتر عبور می کند. فیلتر اول گرد و غبار هوا را قبل از ورود به سنسور نوری دتکتور حذف می نماید. فیلتر دوم بسیار ریز مجددا اقدام به تسویه هوا جهت اطمینان از عدم آسیب به دتکتور می نماید. بعد از عبور هوا از فیلتر به سمت چمبر که شامل یک سنسور لیزری نوری است، هدایت می شود. در شرایط حضور دود، نور در محفظه چمبر منتشر می شود و بلافاصله توسط دستگاه شناسایی می گرد.

دتکتورهای مکشی انتخاب جدی برای محیط های صنعتی

آخرین اخبار و رویدادها