واحد هوشمند

بطور کلی تجهیز واحد مسکونی به مجموعه تجهیزاتی که به منظور افزایش کارایی و بهره وری و ایجاد محیطی مطبوع برای ساکنین آن طراحی و اجرا میگردند، هوشمند سازی ساختمان نامیده میشود. هدف از اجرای پروژه های هوشمند سازی میتواند تبدیل فضا به یک فضای متمایز و لوکس، تبدیل ساختمان به یک ساختمان با مصرف بهینه انرژی و یا تبدیل خانه به یک خانه مدرن و امن با مدیریت هوشمند باشد.

در پی پیشرفت روز افزون صنایع تجهیزات الکترونیکی منازل، صنعت هوشمندسازی ساختمان نیز تحولات عظیمی را شاهد بوده است.

سيستم هوشمند آوند انرژی، داراي يك مانيتور لمسي (Touch Screen) جهت بررسي وضعيت ساختمان و واحد و همچنين انجام تنظيمات مورد نياز مي‌باشد.

                                                 

توانایی های سیستم خانه هوشمند با استفاده از مانیتور لمسی

 • امکان بررسی وضعیت آب و هوا
 • امکان ارسال و دریافت ایمیل
 • توانایی دیدن بخش هایی از ساختمان نظیر لابی، قسمت هایی از محوطه و غیره
 • تعریف حالت Stand by برای سیستم های روشنایی، گرمایش و سرمایش، تهویه در زمان خروج از منزل
 • مشاهده وضعیت تجهیزات مربوط به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان
 • خرید از فروشگاه های اطراف
 • رزرو تاکسی

تمامی امکاناتی که سیستم خانه هوشمند در اختیار کاربر قرار می دهد بسیار انعطاف پذیر، قابل درک همراه با روش استفاده آسان می باشد.

سیستم واحد هوشمند در ارتباط نزدیک با سیستم اتوماسیون ساختمان می باشد به طوری که نتایج حاصل از کنترل تاسیسات مکانیکی و الکتریکی توسط BMS، توسط سیستم هوشمند قابل مشاهده است.

 1. واحد هوشمند

  کنتور انرژی

  هم اکنون، مهمترین چالش در بخش کاربریهای اداری و مسکونی، مدیریت استفاده از حاملهای انرژی، خصوصاً انرژی مورد نیاز در بخش سرمایش و گرمایش به شمار می آید. در ساختمانهایی با تعداد کاربران زیاد، اندازه گیری انرژی تحویلی به هر یک از واحدها یا فضاهای مستقل، با هدف تفکیک هزینه های مربوطه، با رشد فزاینده ای مورد توجه قرار گرفته شده است.
 2. واحد هوشمند

  کنتور آب

  براي اندازه‌گيري ميزان سيال در حال حريان از يك مسير بسته (مانند خط لوله) يا مسير باز (مانند كانال) با سطح مقطع مشخص، مي‌توان از وسايل و تجهيزات گوناگوني استفاده نمود. در برخي از اين وسايل حجم سيال در حال جريان بطور مستقيم خوانده مي‌شود و در برخي ديگر پس از اندازه‌گيري دبي سرعت و يا وزن سيال حجم آن با تقريب خوبي تخمين زده مي‌شود.